Firmy ubezpieczeniowe

Koniec Proama – opinie i plotki stają się faktami


Pojawiające się od jakiego czasu opinie i plotki, że Proama, która rozpoczęła sprzedaż polis niespełna miesiąc temu jest na sprzedaż zostały oficjalnie potwierdzone przez Roberta Sokołowskiego – Dyrektora Generalnego Proama. Firma została wystawiona na sprzedaż z powodu problemów finansowych Groupama – francuskiego właściciela polskiej spółki ubezpieczeniowej. Continue reading “Koniec Proama – opinie i plotki stają się faktami” »

Firmy ubezpieczeniowe

PZU jednym z chętnych na Croatia Osiguranje


Zagrzebski dziennik Globus podał informacje, iż jednym z zainteresowanych zakupem akcji chorwackiego towarzystwa ubezpieczeniowego Croatia Osiguranje jest PZU. Agencja informacyjna Bloomberg podaje, że PZU skierowało oficjalne pismo do chorwackiego rządu w kwestii uwzględnienia Grupy PZU w procesie prywatyzacji Croatia Osiguranje. Continue reading “PZU jednym z chętnych na Croatia Osiguranje” »

Firmy ubezpieczeniowe

Największe firmy ubezpieczeniowe świata


W wielu reklamach ubezpieczycieli słyszymy „jesteśmy pierwsi, jesteśmy najlepsi, jesteśmy najwięksi”, ale ile w tym prawdy? O ile bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, która firma ubezpieczeniowa jest najlepsza bądź najstarsza, o tyle można ustalić, która jest największa. Continue reading “Największe firmy ubezpieczeniowe świata” »

Firmy ubezpieczeniowe

Groupama: problemy właściciela Proama


Francuska grupa ubezpieczeniowa Groupama znalazła się w finansowych tarapatach w związku z kryzysem zadłużeniowym Grecji. Wynegocjowanie oddłużenie Grecji zakłada bowiem udział prywatnych inwestorów w redukcji długów wynikających ze sprzedanych przez Greków obligacji. Okazuje się, że Groupama posiada w swoim portfelu obligacje Grecji za ponad 2 miliardy euro! Continue reading “Groupama: problemy właściciela Proama” »

Firmy ubezpieczeniowe

Mobilna aplikacja assistance od Warty


Z myślą o kibicach poruszających się po polskich drogach w czasie trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej Warta przygotowała aplikację mobilną na telefony iPhone. Aplikacja pozwala wezwać pomoc assistance na miejsce wypadku oraz zarejestrować szkodę z dowolnego miejsca, w których przytrafi nam się nieszczęśliwe zdarzenie. Continue reading “Mobilna aplikacja assistance od Warty” »

Firmy ubezpieczeniowe

PZU znowu na sprzedaż?


Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski potwierdził, że Skarb Państwa rozważa sprzedaż udziałów w kilku dużych spółkach z sektora finansowego, w tym Towarzystwa Ubezpieczeniowego PZU oraz banku PKO BP. Ewentualna sprzedaż pakietów akcji miałaby nastąpić w pierwszej połowie 2012 roku. Continue reading “PZU znowu na sprzedaż?” »

Firmy ubezpieczeniowe

Rekordowe zyski TU Europa w 2011 roku


Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa należące do Getin Holding S.A. opublikowało raport finansowy za 2011 rok. Towarzystwo wypracowało w nim rekordowe 173 mln zł zysku poprawiając ubiegłoroczny wynik o 15%.

Najważniejsze wnioski: Continue reading “Rekordowe zyski TU Europa w 2011 roku” »

Firmy ubezpieczeniowe

5 mln polis sprzedanych przez telefon i Internet


Polska Izba Ubezpieczeń podała, iż w 2011 roku w Polsce sprzedano prawie 5 milionów (4,9 mln) polis za pośrednictwem telefonu i Internetu, czyli o ponad milion więcej niż rok wcześniej. Wartość rynku ubezpieczeń direct wyniosła ponad 1 miliard złotych. Continue reading “5 mln polis sprzedanych przez telefon i Internet” »

Firmy ubezpieczeniowe

Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja


Od 7 lutego 2012 r. HDI Asekuracja TU S.A. wprowadza nową taryfę na ubezpieczenia komunikacyjne. Nowa taryfa ma pozwolić ubezpieczycielowi zaoferować zindywidualizowaną składkę dla każdego kierowcy, docenić najbardziej lojalnych klientów i zwiększyć udział w runku zgodnie ze strategią towarzystwa. Continue reading “Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja” »

Firmy ubezpieczeniowe

Nowa kampania promująca ubezpieczenia Ergo Hestia


W połowie stycznia Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia rozpoczęło nową kampanię reklamową produktów ubezpieczeniowych pod nazwą „Jestem pewien”. Reklamy będą emitowane w stacjach telewizyjnych, radiowych oraz w Internecie, a ich głównym celem jest pokazanie zalet ubezpieczenia pakietowego Hestia 7. Continue reading “Nowa kampania promująca ubezpieczenia Ergo Hestia” »

Firmy ubezpieczeniowe


Linki

Informacje