Koniec Proama – opinie i plotki stają się faktami

Pojawiające się od jakiego czasu opinie i plotki, że Proama, która rozpoczęła sprzedaż polis niespełna miesiąc temu jest na sprzedaż zostały oficjalnie potwierdzone przez Roberta Sokołowskiego – Dyrektora Generalnego Proama. Firma została wystawiona na sprzedaż z powodu problemów finansowych Groupama – francuskiego właściciela polskiej spółki ubezpieczeniowej.

Groupama popadła w tarapaty finansowe na skutek greckiego kryzysu, gdyż w jej portfelu znalazły się obligacje skarbowe Grecji o wartości około 2 miliardów euro! Zawarte kilka dni temu porozumienie oznacza redukcję greckiego długu o ponad 50%, a więc też stratę Groupama przekraczającą 1 miliard Euro. Żaden inny europejski ubezpieczyciel nie poniesie takich start w związku z greckim kryzysem.
Groupama sprzedała też już swój brytyjski oddział Groupama Insurances, który był jedną z najbardziej wartościowych inwestycji zagranicznych grupy.

Komentarze dotyczące całej sytuacji są jednoznacznie krytyczne względem Groupama i Proama. Tego typu sytuacja godzi w dobre imię spółki i nie buduje zaufania do ubezpieczyciela, a w tej branży zaufanie jest jedną z najważniejszych cech biznesowych.

Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatne telefoniczne obliczenie składki za ubezpieczenie twojego samochodu!

Twoje imię*:

Twój telefon*:

Kiedy powinniśmy zadzwonić, aby wyliczyć składkę?

 poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota

Składkę, których firm chcesz poznać?


Linki

Informacje