Kategorie | OC

Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC” – fraza niezwykle często wpisywana w wyszukiwarkach internetowych oraz na forach dla właścicieli i kierowców pojazdów. Jej popularność wynika z faktu, iż kupując obowiązkowe OC właścicieli pojazdów mechanicznych kierujemy się niemalże tylko ceną polisy.
OC służy do pokrycia szkód powstałych w wyniku naszej nieostrożnej jazdy, ale jedynie w pojazdach poszkodowanych. Właściciel polisy OC nie otrzymuje z niej żadnego odszkodowania, stąd też jest zainteresowany przede wszystkim jak najtańszym nabyciem ubezpieczenia samochodu, a nie jakością usług, które za nią stoją.

Dzięki pojawieniu się na polskim rynku nowych towarzystw ubezpieczeniowych, zwłaszcza oferujących ubezpieczenia direct, ceny OC są w Polsce dosyć niskie. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, gdzie kupić najtańsze OC. Tak naprawdę każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie kalkuluje ryzyko i w zależności od przyjętej metody kalkulacji oferuje stosowną cenę polisy OC. Najtańsze OC dla jednego kierowcy, może wcale nie być najtańsze dla innego, gdyż w zależności od wieku kierowcy, jego historii ubezpieczenia, a także marki pojazdu, pojemności silnika i wielu innych czynników towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje inną składkę.
Jak zatem znaleźć najtańsze OC? Nie pozostaje nam nic innego jak skontaktować się z wieloma ubezpieczycielami bądź skorzystać z usług, raczkujących jak na razie w Polsce, porównywarek ubezpieczeniowych. Tylko to gwarantuje znalezienie najtańszego OC dla naszego indywidualnego przypadku.


Linki

Informacje