OC

Średnia wysokość odszkodowania z OC rośnie


Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Polską Izbę Ubezpieczeń średnia wartość odszkodowania wypłacanego z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych wzrosła kolejny raz z rzędu.

Po II kwartale 2013 roku średnia wartość odszkodowania z OC wzrosła z 5160 zł do 5268 zł.

W całym II kwartale towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły łącznie 504 tys. odszkodowań o łącznej wartości 2 miliardów 66 milionów złotych. Odszkodowań z ubezpieczenia Autocasco odnotowano 356 tysięcy na łączną kwotę jednego miliarda 73 milionów złotych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zebrały w tym czasie składkę:

  • 4,17 mld zł z OC
  • 2,7 mld zł z AC.

OC

Nowy rodzaj ubezpieczenia OC?


W ostatnich miesiącach powstało wiele szumu i zamieszania w związku nowym ubezpieczeniem podmiotów medycznych wymienionym jako ubezpieczenie obowiązkowe w ustawie o działalności leczniczej z dnia 15 kwietnia 2011 roku. Szpitale dopytywały czy jest to nowy rodzaj ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) i czy możliwe jest wykupienie jednego ubezpieczenia w miejsce dwóch. Continue reading “Nowy rodzaj ubezpieczenia OC?” »

OC

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych


11 lutego 2012 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jakie są najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji: Continue reading “Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych” »

OC

Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja


Od 7 lutego 2012 r. HDI Asekuracja TU S.A. wprowadza nową taryfę na ubezpieczenia komunikacyjne. Nowa taryfa ma pozwolić ubezpieczycielowi zaoferować zindywidualizowaną składkę dla każdego kierowcy, docenić najbardziej lojalnych klientów i zwiększyć udział w runku zgodnie ze strategią towarzystwa. Continue reading “Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja” »

OC

Dokąd po odszkodowanie po zdarzeniu komunikacyjnym?


Wypadki komunikacyjne to prawdziwa zmora polskich dróg i wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie zmotoryzowanych. Poszkodowani w wyniku wypadków samochodowych i motocyklowych to bardzo często osoby postronne: rowerzyści, piesi, a także właściciele przydrożnych gospodarstw domowych, które ucierpiały w wyniku ruchu pojazdów mechanicznych po drogach.

Continue reading “Dokąd po odszkodowanie po zdarzeniu komunikacyjnym?” »

OC

OC w PZU – ubezpieczenie OC PZU


PZU to największa firma ubezpieczeniowa w Polsce. Ubezpieczyciel ten uważany jest za solidną firmę, ale niekoniecznie najtańszą. To prawda, że OC w PZU nie zawsze należy do najtańszych, ale należy pamiętać, że żaden ubezpieczyciel nie jest najtańszy dla każdej grupy odbiorców.

Continue reading “OC w PZU – ubezpieczenie OC PZU” »

OC

Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?


Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC” – fraza niezwykle często wpisywana w wyszukiwarkach internetowych oraz na forach dla właścicieli i kierowców pojazdów. Jej popularność wynika z faktu, iż kupując obowiązkowe OC właścicieli pojazdów mechanicznych kierujemy się niemalże tylko ceną polisy.
OC służy do pokrycia szkód powstałych w wyniku naszej nieostrożnej jazdy, ale jedynie w pojazdach poszkodowanych. Właściciel polisy OC nie otrzymuje z niej żadnego odszkodowania, stąd też jest zainteresowany przede wszystkim jak najtańszym nabyciem ubezpieczenia samochodu, a nie jakością usług, które za nią stoją.

Continue reading “Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?” »

OC

Kalkulator OC – co to jest kalkulator OC?


Wraz z rozwojem rynku ubezpieczeniowego w Polsce pojawiły się firmy oferujące ubezpieczenia w tzw. modelu direct: przez telefon i Internet. Podstawowym narzędziem pozwalającym obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej i zakupić polisę przez Internet jest kalkulator OC. Kalkulator OC udostępniają również niektóre tradycyjne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Continue reading “Kalkulator OC – co to jest kalkulator OC?” »

OC

Odwiedź również


OC

Co to jest OC?


OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Należy do kategorii ubezpieczeń obowiązkowych, a najpopularniejszą odmianą OC jest OC właścicieli pojazdów mechanicznych potocznie nazywane OC samochodu.

Continue reading “Co to jest OC?” »

OC


Linki

Informacje