finanse towarzystw ubezpieczeniowych

Koniec Proama – opinie i plotki stają się faktami


Pojawiające się od jakiego czasu opinie i plotki, że Proama, która rozpoczęła sprzedaż polis niespełna miesiąc temu jest na sprzedaż zostały oficjalnie potwierdzone przez Roberta Sokołowskiego – Dyrektora Generalnego Proama. Firma została wystawiona na sprzedaż z powodu problemów finansowych Groupama – francuskiego właściciela polskiej spółki ubezpieczeniowej. Continue reading “Koniec Proama – opinie i plotki stają się faktami” »

finanse towarzystw ubezpieczeniowych

Groupama: problemy właściciela Proama


Francuska grupa ubezpieczeniowa Groupama znalazła się w finansowych tarapatach w związku z kryzysem zadłużeniowym Grecji. Wynegocjowanie oddłużenie Grecji zakłada bowiem udział prywatnych inwestorów w redukcji długów wynikających ze sprzedanych przez Greków obligacji. Okazuje się, że Groupama posiada w swoim portfelu obligacje Grecji za ponad 2 miliardy euro! Continue reading “Groupama: problemy właściciela Proama” »

finanse towarzystw ubezpieczeniowych

PTU w niemalże 100% należy do Gothaer’a


Wywodząca się z Niemiec grupa ubezpieczeniowa Gothaer podniosła swój udział w akcjonariacie PTU S.A. do 99,86% poprzez zakup pakietu akcji należącego do Polskiego Towarzystwa Reasekuracji S.A. Od 2010 roku Gothaer był właścicielem około 75% akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. Continue reading “PTU w niemalże 100% należy do Gothaer’a” »

finanse towarzystw ubezpieczeniowych


Linki

Informacje