OC właścicieli pojazdów mechanicznych

Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych


11 lutego 2012 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Jakie są najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji: Continue reading “Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych” »

OC właścicieli pojazdów mechanicznych

Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja


Od 7 lutego 2012 r. HDI Asekuracja TU S.A. wprowadza nową taryfę na ubezpieczenia komunikacyjne. Nowa taryfa ma pozwolić ubezpieczycielowi zaoferować zindywidualizowaną składkę dla każdego kierowcy, docenić najbardziej lojalnych klientów i zwiększyć udział w runku zgodnie ze strategią towarzystwa. Continue reading “Nowa taryfa ubezpieczeń OC w HDI Asekuracja” »

OC właścicieli pojazdów mechanicznych

Dokąd po odszkodowanie po zdarzeniu komunikacyjnym?


Wypadki komunikacyjne to prawdziwa zmora polskich dróg i wbrew pozorom nie dotyczą one jedynie zmotoryzowanych. Poszkodowani w wyniku wypadków samochodowych i motocyklowych to bardzo często osoby postronne: rowerzyści, piesi, a także właściciele przydrożnych gospodarstw domowych, które ucierpiały w wyniku ruchu pojazdów mechanicznych po drogach.

Continue reading “Dokąd po odszkodowanie po zdarzeniu komunikacyjnym?” »

OC właścicieli pojazdów mechanicznych

Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?


Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC” – fraza niezwykle często wpisywana w wyszukiwarkach internetowych oraz na forach dla właścicieli i kierowców pojazdów. Jej popularność wynika z faktu, iż kupując obowiązkowe OC właścicieli pojazdów mechanicznych kierujemy się niemalże tylko ceną polisy.
OC służy do pokrycia szkód powstałych w wyniku naszej nieostrożnej jazdy, ale jedynie w pojazdach poszkodowanych. Właściciel polisy OC nie otrzymuje z niej żadnego odszkodowania, stąd też jest zainteresowany przede wszystkim jak najtańszym nabyciem ubezpieczenia samochodu, a nie jakością usług, które za nią stoją.

Continue reading “Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?” »

OC właścicieli pojazdów mechanicznych


Linki

Informacje