towarzystwo ubezpieczeniowe

Największe firmy ubezpieczeniowe świata


W wielu reklamach ubezpieczycieli słyszymy „jesteśmy pierwsi, jesteśmy najlepsi, jesteśmy najwięksi”, ale ile w tym prawdy? O ile bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, która firma ubezpieczeniowa jest najlepsza bądź najstarsza, o tyle można ustalić, która jest największa. Continue reading “Największe firmy ubezpieczeniowe świata” »

towarzystwo ubezpieczeniowe

Groupama: problemy właściciela Proama


Francuska grupa ubezpieczeniowa Groupama znalazła się w finansowych tarapatach w związku z kryzysem zadłużeniowym Grecji. Wynegocjowanie oddłużenie Grecji zakłada bowiem udział prywatnych inwestorów w redukcji długów wynikających ze sprzedanych przez Greków obligacji. Okazuje się, że Groupama posiada w swoim portfelu obligacje Grecji za ponad 2 miliardy euro! Continue reading “Groupama: problemy właściciela Proama” »

towarzystwo ubezpieczeniowe

Rekordowe zyski TU Europa w 2011 roku


Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa należące do Getin Holding S.A. opublikowało raport finansowy za 2011 rok. Towarzystwo wypracowało w nim rekordowe 173 mln zł zysku poprawiając ubiegłoroczny wynik o 15%.

Najważniejsze wnioski: Continue reading “Rekordowe zyski TU Europa w 2011 roku” »

towarzystwo ubezpieczeniowe

PTU w niemalże 100% należy do Gothaer’a


Wywodząca się z Niemiec grupa ubezpieczeniowa Gothaer podniosła swój udział w akcjonariacie PTU S.A. do 99,86% poprzez zakup pakietu akcji należącego do Polskiego Towarzystwa Reasekuracji S.A. Od 2010 roku Gothaer był właścicielem około 75% akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. Continue reading “PTU w niemalże 100% należy do Gothaer’a” »

towarzystwo ubezpieczeniowe

Warta promuje ubezpieczenia komunikacyjne


Od początku października możemy zobaczyć nowe reklamy telewizyjne Towarzystwa Ubezpieczeniowego WARTA, które postanowiło przypomnieć klientom o swoich ubezpieczeniach komunikacyjnych. W poprzednich reklamach Warta podkreślała przede wszystkim dostępność zniżek i ofert promocyjnych. W najnowszej kampanii głównym przekazem jest szybka likwidacja szkód z ubezpieczenia autocasco.

Continue reading “Warta promuje ubezpieczenia komunikacyjne” »

towarzystwo ubezpieczeniowe

Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?


Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC” – fraza niezwykle często wpisywana w wyszukiwarkach internetowych oraz na forach dla właścicieli i kierowców pojazdów. Jej popularność wynika z faktu, iż kupując obowiązkowe OC właścicieli pojazdów mechanicznych kierujemy się niemalże tylko ceną polisy.
OC służy do pokrycia szkód powstałych w wyniku naszej nieostrożnej jazdy, ale jedynie w pojazdach poszkodowanych. Właściciel polisy OC nie otrzymuje z niej żadnego odszkodowania, stąd też jest zainteresowany przede wszystkim jak najtańszym nabyciem ubezpieczenia samochodu, a nie jakością usług, które za nią stoją.

Continue reading “Najtańsze OC – gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC?” »

towarzystwo ubezpieczeniowe


Linki

Informacje