Kategorie | Wokół ubezpieczeń

Ubezpieczenia a oszczędności – polisolokaty

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia, które pozwalają oszczędzać. Są to tzw. polisolokaty, w których klient może liczyć na dodatkowy procent z tytułu dożycia, który nie jest objęty tak zwanym podatkiem Belki. Zainteresowanie polisolokatami wzrasta z powodu zmian w prawie podatkowym i objęciem podatkiem dochodowym lokat jednodniowych.

Na polskim rynku kilka banków i firm ubezpieczeniowych oferuje polisolokaty, które najczęściej są reklamowane jako alternatywa dla lokat jednodniowych. Zawierane są one jednak na dużo dłuższy okres, przeważnie od 6 do 24 miesięcy.

Polisolokaty mają również dodatkową zaletę, kwota polisolokaty nie jest wliczona do masy spadkowej, dlatego osoba uposażona może otrzymać kwotę lokaty bez potrzeby przeprowadzania postępowania spadkowego. Polisolokata nie jest też objęta podatkiem, który w przypadku spadków może sięgnąć nawet 10% spadku.

Wszystkie polisolokaty są gwarantowane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w wysokości do 50% ich wartości, nie więcej niż 30 tys. Euro.

Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatne telefoniczne obliczenie składki za ubezpieczenie twojego samochodu!

Twoje imię*:

Twój telefon*:

Kiedy powinniśmy zadzwonić, aby wyliczyć składkę?

 poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota

Składkę, których firm chcesz poznać?


Linki

Informacje