Ubezpieczenie (odpowiedzialność od wyrządzonej szkody)

Start: Jazdy, czyli prawo jazdy

W dzisiejszych czasach coraz łatwiej zdobyć samochód. Najpierw wszystko zaczyna się zapisania się na kurs nauki jazdy. Gdy zakończymy kurs z pozytywnym wynikiem, możemy umuwić się na państwowy egzamin na prawo jazdy. Najpierw egzamin teroretyczny, następnie praktyka, i jeżeli wszystko poszło dobrze - prawo jazdy będziemy posiadać w niedługim czasie. Mając prawo jazdy, dobrze jest też mieć samochód, aby móc w pełni wykorzystać nabyte umiejętności.

Następnie: Ubezpieczenie samochodu

Gdy jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczasmi samochodu, ważne jest, aby dopełnić wszelkich formalności związanych z posiadaniem samochodu. Przede wszystkim chodzi tutaj o rejestrację pojazu (jeżeli nie został jeszcze zarejestrowany), czyli wyrobienie dowodu rejestracyjnego, jak również wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia. Fachowo nazywa się to zawarciem umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Skoro obowiązkowe, to obowiązkowe - uchylenie się od obowiązku zawarcia umowy z ubezpieczycielem może skończyć się przykrymi konsekwencjami, więc lepiej nie ryzykować.

Tanie ubezpieczenie - gdzie?

No właśnie - gdzie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Prawdę mówiąc, ceny ubezpieczycieli są podobne, jednak zawsze jakieś różnice wystepują. Najlepiej zacząć poszukiwania od Internetu, gdzie jest dużo informacji na ten temat. Szczeólnie warto zajrzeć na strony poświęcone ubezpieczeniom - można tam na przykład znaleźć tzw. "kalkulator OC", który może pomóc przy wybraniu najtańszego ubezpieczenia. Dzięki takiemu kalkulatorowi można obliczyć, ile będzie w przybliżeniu wynosić składka na ubezpieczenie.

Samochód = wiele problemów?

Niestety, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Będąc posiadaczem pojazdu trzeba mieć swiadomość, że wiąże się z tym wiele miłych i niemiłych spraw. Do miłych można zaliczyć oczywiście możliwość prowadzenia pojazdu - to jest chyba elementarna rzecz. Niemiła rzecz, to - wiadomo - ubezpieczenie samochodu. Trzeba płacić, ale cóż... odpowiedzialność ktoś musi ponieść. Jeżeli nie Ty, to kto?© 2009 www.ubezpieczenie-oc.pl
Ubezpieczenie